Identyfikacja wizualna – wyróżnij się!

Przedsiębiorco, wyróżnij, się!

Identyfikacja wizualna firmy może brzmieć dziwnie i zawile, jednak pod tym obco brzmiącym sformułowaniem kryje się ważne dla każdego przedsiębiorcy zagadnienie. Warto zainteresować się tym tematem już w pierwszych dniach prowadzenia swojej działalności, gdyż zapewni to nam dobry start i budowanie pozytywnej pozycji od samego początku.

Na wizerunek firmy wpływa wiele czynników- od jakości i cen oferowanych produktów lub usług, przez opinie klientów, po to, jak prezentuje się w mediach społecznościowych. Szczególnie ta ostatnia aktywność ma obecnie duży wpływ na to, jak postrzegana jest firma i czy zyskuje nowych, wiernych klientów. Umiejętne stosowanie identyfikacji wizualnej widocznie poprawi pozycję firmy na rynku i zapewni jej zainteresowanie konsumentów.

Na tożsamość wizualną firmy składa się wiele elementów takich jak: kolorystyka, logo, hasło reklamowe, specyficzna czcionka lub układ tekstu. Powinny one tworzyć spójną i ciekawą całość, która dobrze się kojarzy. Większość z nas rozpozna wiele firm jedynie po ich logo lub specyficznej kolorystyce. Właśnie o to chodzi w identyfikacji wizualnej firmy.